• Dedko, rozprávaj

• 27. 4. 2023 sa v Kultúrnom dome v Starej Ľubovni uskutočnila regionálna súťaž Dedko, rozprávaj, na ktorej v kategórii videozáznam - rozprávanie príbehu môjho dedka - bola vyhodnotená aj súťaž pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií.

Videozáznam rozprávania dedka Štefana Vislockého, ktorým do súťaže prispel šiestak Dávid Vislocký, sa umiestnil na 1. mieste druhej kategórie.

Dedko Štefan Vislocký vyrozprával príbeh o záchrane života v Litmanovej z roku 1944, z obdobia druhej svetovej vojny, keď v tejto oblasti pôsobili partizánske skupiny.

K spestreniu programu prispeli krásnym spevom aj Julianka Karašová, Eliška a Dianka Zamiškové.

• Otvorená hodina v MŠ - Trieda Žabky

• V utorok 25.4.2023 sme si v našej materskej škole spestrili deň otvorenou hodinou v triede Žabiek.

Zvolili sme si peknú tému:  ZVIERATKÁ NA GAZDOVSKOM DVORE.

Mamičkám z triedy, ale aj mamičkám budúcich škôlkarov sme touto témou priblížili ako prebieha dopoludňajšia aktivita v bežný deň v našej MŠ. Ako deti počas dňa pracujú.

Bolo to milé stretnutie terajších aj budúcich škôlkarov. Veríme, že aj v budúcnosti sa nám podarí sa takto stretnúť

• Netradičná hodina OBN v 6. ročníku – chránime svoju obec a Zem

• Dňa 20. apríla 2023 žiaci 6. ročníka spoznávali krásy a pamiatky našej obce na jarnej vychádzke. V spojitosti s vychádzkou sa zamerali na znečistené prostredie našej obce a svojou ochotou a troškou prispeli ku krajšiemu okoliu pri príležitosti blížiaceho sa Dňa Zeme, ktorý si každoročne pripomíname 22. apríla.